Reklama

Reklama

Puchar Anglii: Exeter City FC - Cambridge United FC 1-0 (0-0)

19 listopada na St James Park odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Exeter City a Cambridge United. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Exeter City 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 2,719 widzów.

19 listopada na St James Park odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Exeter City  a Cambridge United. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Exeter City 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 2,719 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków jedenastka Exeter City wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Exeter City zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Cambridge United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Aaronowi Martinowi z zespołu gospodarzy. W 64. minucie Craig Woodman został zastąpiony przez Jacka Sparkesa.

Reklama

Trener Exeter City postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Lee Martina i na pole gry wprowadził napastnika Bena Seymoura. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedyną bramkę meczu dla Exeter City zdobył Alex Fisher w 70. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Ben Seymour.

W 76. minucie Greg Taylor został zmieniony przez Andrewa Dallasa, a za Harveya Knibbsa wszedł na boisko Daniel Jones, co miało wzmocnić jedenastkę Cambridge United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicky'ego Lawa na Nigela Atanganę. Na siedem minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Jack Roles, piłkarz gości.

Wyjątkowa nieporadność napastników Cambridge United była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Cambridge United w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL