Puchar Anglii: Dulwich Hamlet FC - Carlisle United FC 1-4 (0-2)

8 listopada na Champion Hill Stadium w Londynie odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Dulwich Hamlet a Carlisle Utd. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Carlisle Utd 4-1, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 3,336 widzów.

8 listopada na Champion Hill Stadium w Londynie odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Dulwich Hamlet  a Carlisle Utd. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Carlisle Utd 4-1, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 3,336 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Carlisle Utd otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Olufela Olomola. Asystę przy golu zanotował Harry McKirdy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Carlisle Utd w 37. minucie spotkania, gdy Harry McKirdy zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Nathan Thomas.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Christianowi Smithowi z Dulwich Hamlet. Była to 41. minuta meczu.

Zawodnicy Dulwich Hamlet odpowiedzieli strzeleniem gola. W 49. minucie bramkę kontaktową zdobył Christian Smith. Przy zdobyciu bramki pomagał Jeffrey Monakana.

W 52. minucie kartkę otrzymał Byron Webster z drużyny gości.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Mike Jones. Bramka padła po podaniu Olufeli Olomoli.

W 57. minucie Nathan Thomas zastąpił Mohammeda Sagafa. W 66. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Nyren Clunis, Dipo Akinyemi, a na ich miejsce weszli Jeffrey Monakana, Ade Yussuff. Niedługo później trener Carlisle Utd postanowił wzmocnić linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Olufelę Olomolę. Na boisko wszedł Ryan Loft, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 82. minucie kartką został ukarany Ryan Loft, piłkarz gości. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w jedenastce Carlisle Utd za Jacka Bridge'a wszedł Canice Carroll, a w zespole Dulwich Hamlet Richard Orlu zmienił Connora Hunte'a.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Gola na 1-4 strzelił ponownie na cztery minuty przed zakończeniem spotkania Harry McKirdy. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mohammed Sagaf.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-4.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Carlisle Utd przyznał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.