Puchar Anglii: Dover Athletic FC - Southend United FC 1-0 (0-0)

10 listopada na The Perrys Crabble Stadium odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Dover AFC a Southend United. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Dover AFC 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 1,754 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2019-11-10 13:00 | Stadion: The Perrys Crabble Stadium | Widzów: 1754 | Arbiter: D. Rock
Dover Athletic FC
Southend United FC
1
0
R. Sotiriou 84'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 14. a 21. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Southend United i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 60. minucie Joe Shaughnessy został zastąpiony przez Roberta Kiernana. W 71. minucie arbiter pokazał kartkę Paulowi Rooneyowi z Dover AFC.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Southend United doszło do zmiany. Simon Cox wszedł za Brandona Goodshipa. Trener Southend United postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Stephena McLaughlina i na pole gry wprowadził napastnika Emile'a Acauaha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Ruel Sotiriou dla drużyny Dover AFC. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Aarona Simpsona.

W 89. minucie w jedenastce Dover AFC doszło do zmiany. Kurtis Cumberbatch wszedł za Jacka Munnsa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Timothee Dieng, piłkarz gości.

Timothee Dieng90′
73′ Oscar Gobern
Harry Lennon
89′ Jack Munns
Nathan Ralph
Jai Reason
Joe Shaughnessy60′
71′ Paul Rooney
Stephen McLaughlin17′ 72′
21′ Bobby-Joe Taylor
Ethan Hamilton
Michael Woods
Isaac Hutchinson
Inih Effiong
Tom Hopper
81′ Steven Rigg
Richard Taylor
73′ Nassim L'Ghoul
Jason Demetriou
89′ Kurtis Cumberbatch
Mark Milligan
Roberto Ratti
Emile Acauah72′
81′  84′ Ruel Sotiriou
Simon Cox72′

Drużyna Southend United miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gości. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Dover AFC obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.