Puchar Anglii: Derby County - Northampton Town FC 4-2 (2-0)

4 lutego na Pride Park Stadium odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Derby County a Northampton Town. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Derby County 4-2, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 15,860 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2020-02-04 20:45 | Stadion: Pride Park Stadium | Widzów: 15860 | Arbiter: D. Webb
S. Hoskins 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Derby County (”Barany”) wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach jedenastka Derby County próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do ”Barany” w 28. minucie spotkania, gdy Andre Wisdom strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Northampton Town ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 35. minucie wynik na 2-0 podwyższył Duane Holmes. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Scott Malone.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Northampton Town rozpoczął w zmienionym składzie, za Vadaine'a Olivera wszedł Matthew Warburton.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 47. minucie gola kontaktowego strzelił Nicky Adams. Asystę przy bramce zaliczył Paul Anderson.

Prawie natychmiast Jack Marriott wywołał eksplozję radości wśród kibiców Derby County, strzelając kolejnego gola w 51. minucie starcia. Asystę zaliczył Chris Martin.

Jedyną kartkę w meczu dostał Ryan Watson z jedenastki gości. Była to 55. minuta spotkania. W 58. minucie za Chrisa Linesa wszedł Scott Pollock. W 62. minucie Nicky Adams został zmieniony przez Joe Martina, co miało wzmocnić drużynę Northampton Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Duane Holmesa na Jasona Knighta.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Derby County w 77. minucie spotkania, gdy Wayne Rooney zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił z karnego Sam Hoskins.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-2.

Scott Wharton
 28′ Andre Wisdom
Nicky Adams  47′ 62′
Matt Clarke
Paul Anderson
 35′ 69′ Duane Holmes
Chris Lines58′
Tom Lawrence
Ryan Watson55′
84′ Chris Martin
Andrew Williams
 51′ 78′ Jack Marriott
Vadaine Oliver46′
 77′ (k.) Wayne Rooney
Scott Pollock58′
69′ Jason Knight
Morgan Roberts
78′ Louie Sibley
Caleb Chukwuemeka
84′ Martyn Waghorn
Matthew Warburton46′

Zespół ”Barany” był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Derby County żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.