Puchar Anglii: Derby County - Manchester United 0-3 (0-2)

5 marca na Pride Park Stadium odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Derby County a Man United. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Man United 3-0, który wywalczył awans. Pojedynek obejrzało 31,379 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2020-03-05 20:45 | Stadion: Pride Park Stadium | Widzów: 31379 | Arbiter: C. Pawson
O. Ighalo 41',70'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie kartkę obejrzał Luke Shaw z drużyny gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Luke Shaw wywołał eksplozję radości wśród kibiców Man United, zdobywając bramkę w 33. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Man United w 41. minucie spotkania, gdy Odion Ighalo strzelił drugiego gola. W 44. minucie Tom Lawrence zastąpił Morgana Whittakera.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Wayne Rooney, zawodnik gospodarzy.

W 64. minucie arbiter ukarał kartką Erica Baillego, piłkarza Man United. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 67. minucie, w drużynie Man United za Brunona Fernandesa wszedł Andreas Pereira, a w zespole Derby County Martyn Waghorn zmienił Jacka Marriotta.

W 70. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Odion Ighalo z Man United. W 73. minucie Fred został zmieniony przez Anthony'ego Martiala, a za Luke'a Shawa wszedł na boisko Brandon Williams, co miało wzmocnić drużynę Man United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Louie Sibleya na Graeme'a Shinniego.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku kartkę otrzymał Brandon Williams z Man United. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Jesse Lingard
44′ Tom Lawrence
Juan Mata
80′ Louie Sibley
Scott McTominay
67′ Martyn Waghorn
Frederico Rodrigues Santos73′
45′ Wayne Rooney
Odion Jude Ighalo  41′, 70′
Ben Hamer
David de Gea
Curtis Davies
Axel Tuanzebe
80′ Graeme Shinnie
Brandon Williams80′ 90′
Matt Clarke
Andreas Hoelgebaum Pereira67′
67′ Jack Marriott
Nemanja Matić
Chris Martin
Mason Greenwood
44′ Morgan Whittaker
Anthony Martial73′

Jedenastka Man United była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

”Barany” dostały w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.