Puchar Anglii: Crystal Palace FC - Derby County 0-1 (0-1)

5 stycznia na Selhurst Park w Londynie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Crystal Palace a Derby County. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Derby County 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 15,507 widzów.

C. Martin 32'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 starć drużyna Derby County (”Barany”) wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz 11 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedynego gola meczu strzelił Chris Martin dla drużyny Derby County. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Jayden Bogle.

W 39. minucie Max Meyer został zmieniony przez Jamesa McArthura. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Barany”.

W 63. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Luka Milivojević osłabiając tym samym drużynę gospodarzy (”Orły”). Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Barany: Tomowi Huddlestone'owi w 64. minucie i Scottowi Malone'owi w szóstej minucie doliczonego czasu meczu.

Od 72 minuty boisko opuścili piłkarze Derby County: Morgan Whittaker, Tom Huddlestone, Louie Sibley, na ich miejsce weszli: Duane Holmes, Max Bird, Martyn Waghorn. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brandona Pierricka, Jaira Riedewalda zajęli: James Tomkins, Sam Woods. W drugiej połowie nie padły bramki.

Scott Malone90′
39′ Max Meyer
Tom Huddlestone64′ 75′
63′ Luka Milivojević
Tom Lawrence
73′ Brandon Pierrick
Louie Sibley90′
76′ Jairo Riedewald
Henrich Ravas
73′ James Tomkins
Andre Wisdom
76′ Sam Woods
Max Bird75′
Nya Kirby
Duane Holmes72′
39′ James McArthur
Jason Knight
Giovanni McGregor
Florian Jozefzoon
James Daly
Martyn Waghorn90′

Zespół Crystal Palace miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Crystal Palace obejrzeli w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.