Puchar Anglii: Chippenham Town FC - Northampton Town FC 0-3 (0-3)

10 listopada na Hardenhuish Park odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Chippenham Town a Northampton Town. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Northampton Town 3-0, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 2,625 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2019-11-10 13:45 | Stadion: Hardenhuish Park | Widzów: 2625 | Arbiter: C. Pollard
V. Oliver 26',45'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Northampton Town w 22. minucie spotkania, gdy Harry Smith zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nicky Adams.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Northampton Town, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Vadaine Oliver. Ponownie sytuację bramkową stworzył Nicky Adams.

W trzeciej minucie doliczonego czasu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Vadaine Oliver z Northampton Town. Bramka padła po podaniu Chrisa Linesa.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

W 56. minucie Luke Haines został zmieniony przez Calluma Gunnera. Niedługo później trener Chippenham Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Nathaniela Jarvisa. Na boisko wszedł Luke Hopper, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 79. minucie w jedenastce Chippenham Town doszło do zmiany. Elias Yousseff wszedł za George'a Rigga.

Scott Wharton
56′ Luke Haines
Nicky Adams
Curtis Earl McDonald
Paul Anderson
Will Richards
Chris Lines
79′ George Rigg
Alan McCormack68′
Tom Whelan
Vadaine Oliver  26′, 45′
68′ Nathaniel Stephen Jarvis