Puchar Anglii: Chelsea Londyn - Nottingham Forest 2-0 (2-0)

5 stycznia na Stamford Bridge w Londynie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Chelsea FC a Nottinghamu Forest. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Chelsea FC 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 40,492 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2020-01-05 15:01 | Stadion: Stamford Bridge | Widzów: 40492 | Arbiter: P. Bankes
Chelsea Londyn
Nottingham Forest
2
0
C. Hudson-Odoi 6'
R. Barkley 33'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chelsea FC (”The Blues”) w szóstej minucie spotkania, gdy Callum Hudson-Odoi strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Rodriguez Pedro.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Chelsea FC, zdobywając kolejną bramkę. W 33. minucie wynik ustalił Ross Barkley.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Nottinghamu Forest rozpoczął w zmienionym składzie, za Tobiasa Figueireda wszedł Yohan Benalouane. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Reece James, piłkarz Chelsea FC.

W 69. minucie w jedenastce ”The Blues” doszło do zmiany. Mason Mount wszedł za Mateo Kovaczicia. W tej samej minucie trener ”Forestu” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Alfę Semeda. Na boisko wszedł Tyrese Fornah, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Po chwili trener Chelsea FC postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rodrigueza Pedro wszedł Tariq Lamptey, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Chelsea FC utrzymać prowadzenie.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Ryan Yates z jedenastki gości. W 81. minucie Brennan Johnson został zastąpiony przez Yassine'a Ena-Neyaha. W drugiej połowie nie padły gole.

Michael Dawson
65′ Reece James
Carl Jenkinson
Emerson Palmieri dos Santos
Yuri Oliveira Ribeiro
Fikayo Tomori
Tobias Pereira Figueiredo46′
 33′ Ross Barkley
Brennan Johnson81′
Luiz Frello Jorginho
Albert Adomah
69′ Mateo Kovaczić
João António Antunes Carvalho
 6′ Callum Hudson-Odoi
Alfa Semedo Esteves69′
Michy Batshuayi
Ryan Yates77′
76′ Rodriguez Pedro
Alex Mighten
Jamie Cumming
George Shelvey
Cesar Azpilicueta
Yohan Benalouane46′
76′ Tariq Lamptey
Jordan Gabriel
Antonio Ruediger
Michael Hefele
69′ Mason Mount
Yassine En-Neyah81′
Olivier Giroud
Tyrese Momodu Fornah69′
. Willian
Liam Sole

Drużyna Chelsea FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała cztery celne strzały.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół ”Forestu” w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.