Puchar Anglii: Chelsea Londyn - Liverpool FC 2-0 (1-0)

3 marca na Stamford Bridge w Londynie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Chelsea FC a Liverpool FC. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Chelsea FC 2-0, który wywalczył awans. Pojedynek obejrzało 40,103 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2020-03-03 20:45 | Stadion: Stamford Bridge | Widzów: 40103 | Arbiter: C. Kavanagh
Chelsea Londyn
Liverpool FC
2
0
Willian 13'
R. Barkley 64'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC (”The Blues”) w 13. minucie spotkania, gdy Willian zdobył pierwszą bramkę.

W 42. minucie Mateo Kovaczić został zmieniony przez Masona Mounta. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”The Blues”.

W 51. minucie w jedenastce Chelsea FC doszło do zmiany. Jorginho wszedł za Williana. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę obejrzał Fabinho z zespołu gości.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Chelsea FC, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ross Barkley.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Jamesa Milnera, zawodnika gości. Niedługo później trener Chelsea FC postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Oliviera Girouda wszedł Reece James, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Chelsea FC utrzymać prowadzenie. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Sadiowi Manému, piłkarzowi Liverpool FC.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Neco Williams
 64′ Ross Barkley
Tavares Fabinho61′
Billy Gilmour
Curtis Jones70′
42′ Mateo Kovaczić
Adam Lallana80′
 13′ 51′ . Willian
Sadio Mané90′
90′ Olivier Giroud
Takumi Minamino
Rodriguez Pedro
Divock Origi70′
Wilfredo Daniel Caballero
Andrew Lonergan
90′ Reece James
Joel Matip
Fikayo Tomori
Pedro Chirivella Burgos
Faustino Anjorin
James Milner70′ 76′
51′ Luiz Frello Jorginho
Alex Oxlade-Chamberlain
42′ Mason Mount
. Roberto Firmino70′
Michy Batshuayi
Mohamed Salah80′

Jedenastka ”The Reds” miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie ukarał zawodników Chelsea FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.