Puchar Anglii: Charlton Athletic FC - West Bromwich Albion FC 0-1 (0-1)

5 stycznia na The Valley w Londynie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Charltonu Athletic a WBA. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem WBA 1-0, który wywalczył awans. Spotkanie obejrzało 6,426 widzów.

K. Zohorè 32'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 starcia zespół Charltonu Athletic (”The Addicks”) wygrał 15 razy i zanotował 14 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę WBA (”The Baggies”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry wynik ustalił Kenneth Zohore. Asystę przy golu zanotował Kyle Edwards.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu WBA.

W 60. minucie Aaron Henry został zmieniony przez Albiego Morgana. W tej samej minucie w drużynie Charltonu Athletic doszło do zmiany. Tomer Hemed wszedł za Andre'a Greena.

W 69. minucie kartką został ukarany Brendan Sarpong, piłkarz Charltonu Athletic. Chwilę później trener Charltonu Athletic postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Brendana Sarponga. Na boisko wszedł Jonny Williams, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Rekeemowi Harperowi z ”The Baggies”.

W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze gości: Rayhaan Tulloch, Saul Shotton, a na ich miejsce weszli Kyle Edwards, Rekeem Harper. W drugiej połowie nie padły bramki.

Gareth Barry
60′ Aaron Henry
Chris Brunt
Abraham Odoh
Kyle Edwards90′
69′ 70′ Brendan Sarpong Wiredu
Rekeem Harper72′ 90′
Josh Davison
Kenneth Zohore  32′
60′ Andre Green
Rico Richards
60′ Albie Morgan
Saul Shotton90′
Darren Pratley
Rayhaan Rahim Amari Tulloch90′
70′ Jonny Williams
Jamie Soule
60′ Tomer Hemed
Chris Anthony Willock

Jedenastka WBA była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna ”The Baggies” w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.