Puchar Anglii: Cardiff City FC - Carlisle United FC 2-2 (0-2)

4 stycznia na Cardiff City Stadium odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Cardiff City a Carlisle Utd. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Carlisle Utd 2-2, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 5,282 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2020-01-04 16:01 | Stadion: Cardiff City Stadium | Widzów: 5282 | Arbiter: G. Eltringham
H. McKirdy 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Cardiff City wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Carlisle Utd. W 12. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją broniąc strzał Jacka Bridge'a. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Hallam Hope z zespołu gości. Była to 40. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Carlisle Utd w 45. minucie spotkania, gdy Harry McKirdy zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Hallam Hope.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Callum Paterson.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ zespół Cardiff City doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Gavin Whyte. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Callum Paterson.

W 56. minucie za Jacka Bridge'a wszedł Stefan Scougall. W 78. minucie w drużynie Cardiff City doszło do zmiany. Robert Glatzel wszedł za Danny'ego Warda. Trener Cardiff City postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Camerona Coksego i na pole gry wprowadził napastnika Lee Tomlina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Will Vaulks, piłkarz Cardiff City. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Byron Webster
78′ Cameron Coxe
Harry McKirdy  45′ 90′
Sean Morrison
Nathan Thomas80′
 50′ Callum Paterson
Jack Bridge  12′ 12′ (k.) 56′
Leandro Bacuna
Gethin Jones
Josh Murphy
Mike Jones
86′ Will Vaulks
Elliot Watt
 55′ Gavin Whyte
Hallam Hope40′
78′ Danny Ward
Stefan Scougall56′
78′ Robert Nesta Glatzel
Ryan Loft80′
78′ Lee Tomlin
Olufela Olomola

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny Cardiff City, mimo że oddała ona aż 13 celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Cardiff City w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.