Puchar Anglii: Burnley FC - Peterborough United FC 4-2 (3-1)

4 stycznia na Turf Moor odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Burnley FC a Peterborough United. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Burnley FC 4-2, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 8,043 widzów.

R. Jade-Jones 76'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Burnley FC (”The Clarets”) wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Burnley FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie bramkę zdobył Jay Rodriguez.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Clarets” w 15. minucie spotkania, gdy Erik Pieters zdobył drugą bramkę.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Jeffrey Hendrick. Asystę zanotował Matthew Lowton.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 39. minucie pierwszą bramkę dla zawodników Peterborough United zdobył Ivan Toney.

Na drugą połowę drużyna ”The Clarets” wyszła w zmienionym składzie, za Johanna Berga wszedł Charlie Taylor.

W 52. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jay Rodriguez z ”The Clarets”. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Aaron Lennon.

W 58. minucie Mohamed Eisa został zmieniony przez Rickiego Jade'a-Jonesa. W 59. minucie kartkę obejrzał Reece Brown z Peterborough United. W 63. minucie Louis Reed został zmieniony przez Kyle'a Barkera, co miało wzmocnić jedenastkę Peterborough United. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chrisa Wooda na Matěja Vydrę w 74. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ricky Jade-Jones wywołał eksplozję radości wśród kibiców Peterborough United, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie pojedynku. W 90. minucie w drużynie Burnley FC doszło do zmiany. Ashley Westwood wszedł za Jacka Corka.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-2.

Rhys Bennett
 15′ Erik Pieters
Dan Butler
James Tarkowski
Niall Mason
46′ Johann Berg Guðmunds­son
George Boyd
90′ Jack Cork
Reece Brown59′
 23′ Jeffrey Hendrick
Marcus Maddison
Aaron Lennon
Louis Samuel Reed63′
74′ Chris Wood
Mohamed Eisa58′
 8′, 52′ Jay Rodriguez
Harrison Burrows
46′ Charlie Taylor
Ricky Jade-Jones58′  76′
90′ Ashley Westwood
Serhat Taşdemir
74′ Matěj Vydra
Joe Ward

Arbiter nie ukarał ”The Clarets” żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Burnley FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.