Puchar Anglii: Bristol Rovers FC - Plymouth Argyle FC 1-1 (0-0)

1 grudnia na Memorial Stadium odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Bristolu Rovers a Plymouth Argyle. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Plymouth Argyle 1-1, który wywalczył awans. Pojedynek obejrzało 6,215 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2019-12-01 15:00 | Stadion: Memorial Stadium | Widzów: 6215 | Arbiter: W. Finnie
Bristol Rovers FC
Plymouth Argyle FC
1
1
L. Sercombe 74'
A. Sarcevic 84'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 starć zespół Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrał osiem razy i zanotował tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Edwardowi Upsonowi z Bristolu Rovers.

Na drugą połowę zespół Bristolu Rovers wyszedł w zmienionym składzie, za Edwarda Upsona wszedł Tyler Smith. W 53. minucie za Calluma McFadzeana wszedł Conor Grant.

W 56. minucie w drużynie Plymouth Argyle doszło do zmiany. Dominic Telford wszedł za Joela Granta. W 64. minucie żółtą kartkę dostał Joshua Grant, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bristolu Rovers w 74. minucie spotkania, gdy Liam Sercombe strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Luke Leahy.

W 78. minucie w zespole ”The Greens” doszło do zmiany. George Cooper wszedł za Joshuę Granta. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Bristol Rovers: Olliemu Clarke'owi w 81. i Alfie Kilgourowi w 84. minucie. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Antoni Sarcevic.

W doliczonej piątej minucie spotkania czerwoną kartkę obejrzał Rollin Menayese, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Minutę później żółtą kartkę otrzymał Dominic Telford z zespołu gości. W szóstej minucie doliczonego czasu starcia sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Plymouth Argyle.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Niall Canavan
84′ Alfie Kilgour
Joe Edwards
Luke Leahy
Joshua Grant64′ 78′
Mark Little
Gary Sawyer
90′ Rollin Menayese
Scott Wootton
81′ Ollie Clarke
Joel Grant56′
Abumere Tafadzwa Ogogo
Danny Mayor
 74′ Liam Sercombe
Antoni Sarcevic  84′ (k.) 90′ (k.)
8′ 46′ Edward Upson
Zak Rudden
46′ Tyler Smith
Ryan Taylor

Piłkarze Bristolu Rovers obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast drużyna Plymouth Argyle w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.