Puchar Anglii: Bristol Rovers FC - Coventry City FC 2-2 (2-1)

5 stycznia na Memorial Stadium odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Bristolu Rovers a Coventry City. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Coventry City 2-2, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 7,000 widzów.

T. Craig 53' (samob.)

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia przyznał kartkę Kyle'owi McFadzeanowi z Coventry City (”Błękitni”).

Już na początku meczu to piłkarze Bristolu Rovers otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Jonson Clarke-Harris.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 31. minucie gola wyrównującego strzelił Liam Walsh. Asystę zaliczył Zain Westbrooke.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Bristolu Rovers przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie Tony Craig dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zanotował Liam Sercombe.

Od 36. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Bristolu Rovers i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie Jordan Shipley został zastąpiony przez Calluma O'Hare'a.

W 53. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Bristolu Rovers Tony Craig. W 64. minucie w jedenastce Bristolu Rovers doszło do zmiany. Kyle Bennett wszedł za Toma Nicholsa.

Po chwili trener Coventry City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Zaina Westbrooke'a. Na boisko wszedł Jamie Allen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Bristol Rovers: Alfie Kilgourowi w 76. i Liamowi Sercombe'owi w 78. minucie. W 83. minucie Luke Leahy został zmieniony przez Tareiqa Holmesa-Dennisa, co miało wzmocnić drużynę Bristolu Rovers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sama McCalluma na Brandona Masona.

Trener Bristolu Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Camerona Hargreavesa i na pole gry wprowadził napastnika Victora Adeboyejo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Marko Maroši
 32′ 53′ (samob.) Tony Craig
Fankaty Dabo45′
76′ Alfie Kilgour
Dominic Hyam
83′ Luke Leahy
Sam McCallum84′
Rollin Menayese
Kyle John McFadzean5′
88′ Cameron Hargreaves
Michael Rose
78′ Liam Sercombe
Liam Kelly
Edward Upson
Jordan Shipley51′
36′ 64′ Tom Nichols
Liam Walsh  31′
 6′ (k.) 44′ Jonson Clarke-Harris
Brandon Mason84′
83′ Tareiq Holmes-Dennis
Josh Pask
Michael Kelly
Jamie Allen73′
64′ Kyle Bennett
Callum O'Hare51′
Lucas Tomlinson
Amadou Bakayoko
88′ Victor Adeboyejo
Jordie Hiwula-Mayifuila

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.