Puchar Anglii: Bristol City FC - Shrewsbury Town FC 1-1 (1-0)

4 stycznia na Ashton Gate odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Bristolu City a Shrewsbury Town. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Shrewsbury Town 1-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 9,730 widzów.

S. Goss 48'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Bristolu City (”The Robins”) otworzyli wynik. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Famara Diedhiou. Przy zdobyciu bramki pomagał Niclas Eliasson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bristolu City.

Niedługo później Sean Goss wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shrewsbury Town , zdobywając bramkę w 48. minucie meczu. W 52. minucie kartką został ukarany Aaron Pierre, piłkarz Shrewsbury Town.

Po godzinie gry w drużynie Bristolu City doszło do zmiany. Callum O'Dowda wszedł za Jaya Dasilvę. W 60. minucie za Marleya Watkinsa wszedł Andreas Weimann. W 66. minucie Daniel Udoh został zmieniony przez Shauna Whalleya, co miało wzmocnić jedenastkę Shrewsbury Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomáša Kalasa na Nathana Bakera.

W 83. minucie kartkę dostał Taylor Moore z Bristolu City. Trener Shrewsbury Town postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Ryana Gilesa i na pole gry wprowadził napastnika Calluma Langa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Donaldowi Love'owi z jedenastki gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Ethan Ebanks-Landell
60′ Jay Dasilva
Scott Golbourne
74′ Tomáš Kalas
Donald Love90′
83′ Taylor Moore
Aaron Pierre52′
60′ Marley Watkins
Oliver Norburn
 30′ Famara Diedhiou
Daniel Udoh66′
Rene Gilmartin
Cameron Gregory
74′ Nathan Baker
Omar Beckles
60′ Callum O'Dowda
Callum Lang87′
60′ Andreas Weimann
Shaun James Whalley66′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Bristolu City w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.