Puchar Anglii: Brighton & Hove Albion FC - Sheffield Wednesday FC 0-1 (0-0)

4 stycznia na The American Express Community Stadium w Falmer odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Brighton&Hove FC a Sheffield Wednesday. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sheffield Wednesday 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 20,349 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2020-01-04 16:01 | Stadion: The American Express Community Stadium | Widzów: 20349 | Arbiter: A. Marriner
Brighton & Hove Albion FC
Sheffield Wednesday FC
0
1
A. Reach 65'

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Neal Maupay z Brighton&Hove FC. Była to 34. minuta pojedynku.

Na drugą połowę drużyna Brighton&Hove FC wyszła w zmienionym składzie, za Leona-Aderemiego Baloguna wszedł Aaron Connolly. W 55. minucie Steven Fletcher został zastąpiony przez Sama Winnalla.

Trener Brighton&Hove FC postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Yvesa Bissoumę i na pole gry wprowadził napastnika Alirezę Jahana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedynego gola meczu strzelił Adam Reach dla drużyny Sheffield Wednesday. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zaliczył Sam Winnall.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Bernardo wszedł za Gaëtana Bonga. W tej samej minucie trener Sheffield Wednesday postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Jacoba Murphy'ego. Na boisko wszedł Kadeem Harris, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Tom Lees wszedł za Adama Reacha.

Dwie minuty później arbiter przyznał kartkę Samowi Winnallowi z zespołu gości.

Cameron Dawson
46′ Leon Aderemi Balogun
Julian Börner
71′ Gaëtan Bong Songo
Kieran Lee
63′ Yves Bissouma
Massimo Luongo
Dale Stephens
Jacob Murphy71′
34′ Neal Maupay
Tom Lees90′
71′ Bernardo Fernandes da Silva Junior
Kadeem Harris71′
Martin Montoya
Alex Hunt
Davy Pröpper
Atdhe Nuhiu
46′ Aaron Anthony Connolly
Jordan Rhodes
63′ Alireza Jahan Bachsch
Sam Winnall55′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.