Puchar Anglii: Brentford FC - Stoke City FC 1-0 (1-0)

4 stycznia na Griffin Park odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Brentford FC a Stoke City. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Brentford FC 1-0, który wywalczył awans. Pojedynek obejrzało 7,575 widzów.

E. Marcondes 43'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Drużyna Stoke City (”Garncarze”) wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Tyrese'owi Campbellowi z jedenastki gości. Była to 43. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brentford FC w 43. minucie spotkania, gdy Emiliano Marcondes strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Brentford FC.

W 63. minucie za Lee Gregory'ego wszedł Sam Vokes. W 71. minucie w zespole ”Garncarze” doszło do zmiany. Thibaud Verlinden wszedł za Thomasa Ince'a.

Po chwili trener Brentford FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Jana Žambůreka. Na boisko wszedł Fredrik Hammar, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trener Stoke City postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Jordana Cousinsa i na pole gry wprowadził napastnika Juliena Ngoya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonym czasie gry kartkę obejrzał Luke Daniels z Brentford FC.

Valencia
90′ Luke Daniels
Bruno Martins Indi
86′ Dominic Thompson
Jordan Cousins81′
80′ Jan Žambůrek
Thomas Ince71′
 43′ Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Nick Powell
Dru Yearwood
Ryan Woods
81′ Halil İbrahim Dervişoğlu
Lee Gregory63′
Joel Valencia
Tyrese Campbell43′
Patrik Sigurður Gunnarsson
Adam Federici
86′ Jaakko Oksanen
Tom Smith
Japhet Sery Larsen
Stephen Ward
80′ Fredrik Hammar
Lasse Sørensen
Mathias Jensen
Thibaud Verlinden71′
81′ Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Julien Fontaine Ngoy Bin Cibambi81′
Bryan Mbeumo
Sam Vokes63′

Zespół Stoke City miał 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.