Puchar Anglii: Blackpool FC - Maidstone United FC 3-1 (0-1)

1 grudnia na Bloomfield Road odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Blackpool FC a Maidstone Utd. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Blackpool FC 3-1, który wywalczył awans. Pojedynek obejrzało 3,977 widzów.

S. Khan 29'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Zespół Maidstone Utd od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 25. minucie Ibrahim Akanbi został zmieniony przez Matthew McClure'a.

Trzeba było trochę poczekać, aby Saido Khan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maidstone Utd, zdobywając bramkę w 29. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Maidstone Utd.

Na drugą połowę jedenastka Blackpool FC (”Mandarynki”) wyszła w zmienionym składzie, za Caluma MacDonalda wszedł Oliver Turton.

W 47. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Maidstone Utd George Elokobi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackpool FC w 50. minucie spotkania, gdy Nathan Delfouneso strzelił drugiego gola. Asystę zaliczył Sullay Kaikai.

W 51. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Nathan Delfouneso z Blackpool FC. W 60. minucie Iffy Allen został zmieniony przez Justina Amaluzora, a za Camerona Jamesa wszedł na boisko Zihni Temelci, co miało wzmocnić drużynę Maidstone Utd. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matthew Virtue-Thicka na Jordana Thompsona oraz Liama Feeneya na Tony'ego Westona.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Cameron James80′
46′ Calum MacDonald
Saido Khan  29′
89′ Liam Feeney
Ross Marshall
Sullay Kaikai
Iffy Allen60′
Jay Spearing
Noah Chesmain
78′ Matthew Virtue-Thick
Ryan Johnson
Joseph Nuttall
Daniel Wishart
 50′, 51′ Nathan Delfouneso
Ibrahim Akanbi25′
Mark Howard
Chris Lewington
Curtis Tilt
Luke Pennell
46′ Oliver Turton
Nana Kyei
Callum Guy
Zihni Temelci80′
Sean Scannell
Justin Amaluzor60′
78′ Jordan Thompson
Jake Embery
89′ Tony Weston
Matthew McClure25′

Jedenastka ”Mandarynek” była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.