Puchar Anglii: Birmingham City FC - Blackburn Rovers FC 2-1 (1-0)

4 stycznia na St Andrew's Trillion Trophy Stadium odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Birminghamu City a Blackburnu Rovers. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Birminghamu City 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 7,330 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2020-01-04 13:31 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Widzów: 7330 | Arbiter: O. Langford
A. Armstrong 61'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 89 starć zespół Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) wygrał 33 razy i zanotował 31 porażek oraz 25 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Birminghamu City (”The Blues”) w czwartej minucie spotkania, gdy Daniel Crowley strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Álvaro Giménez.

W 39. minucie Elliott Bennett został zmieniony przez Derricka Williamsa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Birminghamu City.

W 46. minucie Jefferson Montero został zmieniony przez Jérémie Belę, a za Gary'ego Gardnera wszedł na boisko Ivan Šunjić, co miało wzmocnić drużynę Birminghamu City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bena Breretona na Harrisona Chapmana. W 54. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Álvarowi Giménezowi z Birminghamu City.

Po godzinie gry czerwoną kartkę obejrzał Ivan Šunjić, tym samym zespół gospodarzy musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Adam Armstrong. Po chwili trener ”The Blues” postanowił wzmocnić formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Jake'a Clarke'a-Saltera. Na boisko wszedł Wes Harding, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Blackburnu Rovers doszło do zmiany. John Buckley wszedł za Stewarta Downinga.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 90. minucie wynik ustalił Jérémie Bela. Asystę przy golu zanotował Jacques Maghoma.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Jayson Leutwiler
69′ Jake Clarke-Salter
Stewart Downing78′
 4′ Daniel Crowley
Bradley Johnson
David Davis
Joe Rothwell
58′ Gary Gardner
Adam Armstrong  61′ (k.)
46′ Jefferson Montero
Ben Brereton57′
54′ Álvaro Giménez Candela
Sam Gallagher
Connal Trueman
Andy Fisher
69′ Wes Harding
Lewis Travis
Odin Bailey
Derrick Williams39′
46′  90′ Jérémie Bela
John Buckley78′
Joshua Marl 'Josh' McEachran
Jacob Davenport
Agustín Medina Delgado
Harrison Chapman57′
58′ 60′ Ivan Šunjić
Dominic Samuel

Zespół ”The Blues” zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał ”Wędrowców” żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.