Puchar Anglii: Arsenal Londyn - Chelsea Londyn 2-1 (1-1)

1 sierpnia na Wembley Stadium w Londynie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Arsenal FC a Chelsea FC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Arsenal FC 2-1, który zdobył Puchar Anglii.

C. Pulisic 5'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Chelsea FC (”The Blues”) objęła prowadzenie. W pierwszych minutach pojedynku na listę strzelców wpisał się Christian Pulisic. Przy strzeleniu gola pomógł Olivier Giroud.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom The Blues: Mateo Kovacziciowi w 14. i Césarowi Azpilicuecie w 26. minucie.

Piłkarze Arsenal FC (”Kanonierzy”) odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Pierre-Emerick Aubameyang. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 35. minucie César Azpilicueta został zmieniony przez Andreasa Christensena. W czwartej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Mason Mount, piłkarz Chelsea FC. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Chelsea FC postanowił zagrać agresywniej. W 49. minucie zmienił pomocnika Christiana Pulisica i na pole gry wprowadził napastnika Rodrigueza Pedro. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Kanonierów” w 67. minucie spotkania, gdy Pierre-Emerick Aubameyang strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Nicolas Pépé.

W 73. minucie żółtą kartkę dostał Dani Ceballos z Arsenal FC. W tej samej minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Mateo Kovaczić z Chelsea FC i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 14. minucie. Na kwadrans przed zakończeniem starcia żółtą kartką został ukarany Antonio Ruediger, zawodnik Chelsea FC.

W 78. minucie boisko opuścili zawodnicy Chelsea FC: Tamy Abraham, Callum Hudson-Odoi, Ross Barkley, a na ich miejsce weszli Olivier Giroud, Antonio Ruediger, Mason Mount. Chwilę później trener Arsenal FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Alexandre'a Lacazette'a. Na boisko wszedł Edward Nketiah, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 89. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Rossowi Barkleyowi z zespołu Chelsea FC.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Marcos Alonso
88′ . David Luiz
Cesar Azpilicueta26′ 35′
Rob Holding
Reece James
90′ Kieran Tierney
Antonio Ruediger75′ 78′
73′ Daniel Ceballos Fernández
Luiz Frello Jorginho
82′ Alexandre Lacazette
Mateo Kovaczić14′ 73′
 28′ (k.), 67′ Pierre-Emerick Aubameyang
Olivier Giroud78′
Matt Macey
Kepa Arrizabalaga Revuelta
90′ Sead Kolaszinać
Andreas Christensen35′
88′ Sokratis Papastathopoulos
Callum Hudson-Odoi78′
82′ Edward Nketiah
Rodriguez Pedro49′

Drużyna Chelsea FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. ”The Blues” otrzymały w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Arsenal FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Chelsea FC dokonała pięciu zmian.