Preston - Queens Park Rangers 0-0. Liga angielska - 32. kolejka Championship

24 lutego na Deepdale odbyło się starcie 32. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Prestonu i Queens Park Rangers. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

32. kolejka Anglia - Championship
2021-02-24 20:45 | Stadion: Deepdale | Arbiter: Darren England
Preston North End FC
Queens Park Rangers FC
0
0

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Queens Park Rangers (”Super Hoops”) zajmowała 13., natomiast zespół Prestonu (”The Lilywhites”) - 14. miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 meczów jedenastka ”The Lilywhites” wygrała 12 razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Prestonu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Queens Park Rangers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Queens Park Rangers postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Lyndona Dykesa. Na boisko wszedł Chris Willock, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Queens Park Rangers: Stefanowi Johansenowi w 70. i Robertowi Dickiemu w 72. minucie.

W 78. minucie Charlie Austin został zastąpiony przez Macauleya Bonne'a. W tej samej minucie w drużynie Queens Park Rangers doszło do zmiany. Sam Field wszedł za Stefana Johansena. A trener Prestonu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Toma Barkhuizena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Anthony Gordon.

W 87. minucie boisko opuścili ”The Lilywhites”: Emil Riis, Daniel Johnson, a na ich miejsce weszli Ched Evans, Brad Potts.

Stefan Marius Johansen70′ 78′
80′ Anthony Gordon
Lee Wallace
Benjamin Whiteman
Ilias Chair
87′ Brad Potts
Charlie Austin78′
87′ Ched Evans
Osman Kakay
80′ Tom Barkhuizen
Albert Adomah
Tom Bayliss
Sam Field78′
87′ Daniel Johnson
Macauley Miles Bonne78′
Jayson Molumby
Charlie Kelman
87′ Emil Riis Jakobsen
Chris Anthony Willock67′
Joe Rodwell-Grant

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał ”The Lilywhites” żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.