Preston North End Football Club - Hull City Association Football Club 0-0. Liga - 2. kolejka

6 sierpnia na Deepdale Stadium odbył się pojedynek 2. kolejki Championship pomiędzy drużynami Prestonu North End i Hull City. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Mecz obejrzało 15 816 widzów.

6 sierpnia  na Deepdale Stadium odbył się pojedynek  2. kolejki  Championship pomiędzy drużynami Prestonu North End  i Hull City. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Mecz obejrzało 15 816 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć jedenastka Hull City wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Prestonu North End zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Hull City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hull City: Reganowi Slaterowi w 23. i Allahyarowi Sayyadmaneshowi w 43. minucie.

W 58. minucie za Benjamina Tetteha wszedł Vaughn Covil. Chwilę później trener Hull City postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Oscara Estupinana wszedł Callum Elder, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Hull City utrzymać remis.

W 65. minucie Brad Potts został zmieniony przez Alvara Fernandeza, a za Daniela Johnsona wszedł na boisko Ben Woodburn, co miało wzmocnić drużynę Prestonu North End. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ozana Tufana na Andy'ego Cannona oraz Jeana Seriego na Randella Williamsa. Między 74. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hull City i jedną drużynie przeciwnej.

Przewaga jedenastki Prestonu North End w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Prestonu North End dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Prestonu North End w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Hull City w drugiej połowie dokonała czterech zmian.