Preston North End FC - Stoke City FC 1-1 (1-1). Liga angielska - 10. kolejka Championship

28 września na Deepdale odbył się pojedynek 10. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Prestonu i Stoke City. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 10 930 widzów.

N. Powell 6'

Zespół Stoke City (”Garncarze”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań zespół Stoke City wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Nick Powell wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stoke City, zdobywając bramkę w szóstej minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Josh Tymon.

W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Leo Skiriego ze Stoke City, a w 31. minucie Grega Cunninghama z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Stoke City długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 32 minuty, jednak zespół gospodarzy (”The Lilywhites”) doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Benjamin Whiteman. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 63. minucie za Seana Maguire'a wszedł Alan Browne. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Jordan Thompson, zawodnik gości.

W 69. minucie w jedenastce Prestonu doszło do zmiany. Alistair McCann wszedł za Benjamina Whitemana. Chwilę później trener Stoke City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Maria Vrančicia. Na boisko wszedł Sam Clucas, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie Jacob Brown został zmieniony przez Sama Surridge'a, co miało wzmocnić drużynę ”Garncarzy”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Ledsona na Josha Murphy'ego.

Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Leo Skiri Østigård25′
31′ Greg Cunningham
Ben Wilmot83′
Patrick Bauer
Harry James Souttar
Sepp van den Berg
Romaine Theodore Sawyers
 38′ 69′ Benjamin Whiteman
Tom Smith
Josh Earl
Nick Powell  6′
77′ Ryan Ledson
Mario Vrančić71′
Daniel Johnson
Jordan Thompson68′
88′ Emil Riis Jakobsen
Josh Tymon90′
63′ Sean Maguire
Jacob Brown76′
Declan Rudd
Josef John Bursik
Liam Lindsay
Danny Batth
63′ Alan James Browne
Demeaco Duhaney
69′ Alistair Edward McCann
Sam Clucas71′ 90′
77′ Josh Murphy
Alfie Doughty
Brad Potts
Thomas Ince
Scott Sinclair
Sam Surridge76′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Stoke City w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedenastka ”The Lilywhites” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.