Preston North End FC - Derby County 3-0 (1-0). Liga angielska - 43. kolejka Championship

20 kwietnia na Deepdale odbyło się starcie 43. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Prestonu i Derby County. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Prestonu 3-0.

R. Ledson 87'

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 17. i 21. drużyna Championship.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Zespół Derby County (”Barany”) wygrał aż 13 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Prestonu (”The Lilywhites”) w 18. minucie spotkania, gdy Benjamin Whiteman zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Alan Browne.

W 34. minucie Andre Wisdom został zmieniony przez Samuela Edmundsona. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Prestonu.

Drugą połowę jedenastka ”Baranów” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jasona Knighta wszedł Martyn Waghorn. Na murawie, jak to często zdarzało się Derby County w tym sezonie, pojawił się Lee Buchanan, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Craiga Forsytha. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Niedługo później trener Prestonu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Brad Potts, a murawę opuścił Benjamin Whiteman.

Drużyna Derby County ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Ched Evans.

W 77. minucie Graeme Shinnie został zmieniony przez Festy'ego Ebosele'a, co miało wzmocnić jedenastkę Derby County. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Toma Barkhuizena na Emila Riisa. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Nathanowi Byrne'owi z drużyny gości. Była to 86. minuta meczu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Ryan Ledson.

W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili piłkarze Prestonu: Jayson Molumby, Sean Maguire, a na ich miejsce weszli Ryan Ledson, Ched Evans. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Matt Clarke
 87′ 90′ Ryan Ledson
Craig Forsyth46′
Sepp van den Berg
Max Bird
Greg Cunningham
Patrick Roberts
 18′ 66′ Benjamin Whiteman
Jason Knight46′
Alan James Browne
Graeme Shinnie77′
85′ Tom Barkhuizen
Tom Lawrence
 73′ 90′ Ched Evans
Samuel George Alan Edmundson34′
90′ Jayson Patrick Molumby
Jordan Brown
66′ Brad Potts
Connor Dixon
Scott Sinclair
Louie Sibley
Anthony Gordon
Louie Watson
90′ Sean Maguire
Festy Ebosele77′
85′ Emil Riis Jakobsen
Martyn Waghorn46′

Przewaga jedenastki Derby County w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał ”The Lilywhites” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy.