Preston North End FC - Derby County 0-0. Liga angielska - 12. kolejka Championship

16 października na Deepdale odbył się mecz 12. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Prestonu i Derby County. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Spotkanie obejrzało 18 092 widzów.

12. kolejka Anglia - Championship
2021-10-16 16:00 | Stadion: Deepdale | Widzów: 18092 | Arbiter: Joshua Smith
Preston North End FC
Derby County
0
0

Jedenastka Prestonu (”The Lilywhites”) przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Derby County (”Barany”) wygrała aż 13 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko osiem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Daniel Johnson z jedenastki gospodarzy. Była to piąta minuta starcia.

W 24. minucie Sam Baldock został zmieniony przez Louie Sibleya. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie arbiter przyznał kartkę Jordanowi Storeyowi z ”The Lilywhites”. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Prestonu doszło do zmiany. Josh Murphy wszedł za Jordana Storeya.

Trener ”Baranów” postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Louie Sibleya i na pole gry wprowadził napastnika Colina Kazima-Richardsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością.

Ryan Allsop
62′ 77′ Jordan Storey
Festy Oseiwe Ebosele
Andrew Hughes
Phil Jagielka
Patrick Bauer
Curtis Davies
63′ Ryan Ledson
Tom Lawrence
5′ Daniel Anthony Johnson
Graeme Shinnie
58′ Tom Barkhuizen
Kamil Jóźwiak
77′ Josh Murphy
Louie Sibley24′ 77′
Brad Potts
Louie Watson
58′ Scott Sinclair
Dylan Williams
63′ Benjamin Whiteman
Colin Kazim-Richards77′

Przewaga drużyny Derby County w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Derby County żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedenastka Prestonu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości dokonała dwóch zmian.