Preston North End FC - Coventry City FC 2-1 (0-1). Liga angielska - 13. kolejka Championship

20 października na Deepdale odbył się pojedynek 13. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Prestonu i Coventry City. Mecz zakończył się zwycięstwem Prestonu 2-1. Na stadionie zasiadło 10 837 widzów.

T. Walker 45'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Prestonu (”The Lilywhites”) przebywa na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to jedenastka Coventry City (”Błękitni”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania zespół Prestonu wygrał 14 razy i zanotował dwie porażki oraz sześć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Andrewowi Hughesowi z jedenastki gospodarzy. Była to 23. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez zespół ”Błękitnych” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Tyler Walker. Przy strzeleniu gola pomagał Callum O'Hare.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Coventry City.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patricka Bauera z Prestonu, a w 51. minucie Liama Kelly'ego z drużyny przeciwnej.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 61. minucie gola wyrównującego strzelił Patrick Bauer. Asystę przy bramce zanotował Benjamin Whiteman.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Lilywhites” w 69. minucie spotkania, gdy Emil Riis strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alan Browne.

W 74. minucie w jedenastce Coventry City doszło do zmiany. Martyn Waghorn wszedł za Viktora Gyökeresa. W 75. minucie za Liama Kelly'ego wszedł Ben Sheaf. W tej samej minucie trener Coventry City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Calluma O'Hare'a. Na boisko wszedł Jamie Allen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie ”The Lilywhites” doszło do zmiany. Tom Barkhuizen wszedł za Scotta Sinclaira. Trener Prestonu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brada Pottsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Daniel Johnson. W 86. minucie w zespole ”The Lilywhites” doszło do zmiany. Josh Murphy wszedł za Emila Riisa.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Dominic Hyam
23′ Andrew Hughes
Michael Rose
 61′ 50′ Patrick Bauer
Ian Ethan Maatsen
80′ Daniel Anthony Johnson
Callum O'Hare75′
 69′ 86′ Emil Riis Jakobsen
Viktor Einar Gyökeres74′
79′ Scott Sinclair
Todd Kane
79′ Tom Barkhuizen
Jamie Allen75′
Ryan Ledson
Ben Sheaf75′
86′ Josh Murphy
Jordan Shipley
80′ Brad Potts
Martyn Waghorn74′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast ”Błękitnym” przyznał jedną.