Preston - Huddersfield Town 3-0 (1-0). Liga angielska - 33. kolejka Championship

27 lutego na Deepdale odbył się pojedynek 33. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Prestonu i Huddersfield Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Prestonu 3-0.

S. Sinclair 80'

Jedenastka Huddersfield Town (”The Terriers”) przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Prestonu (”The Lilywhites”) wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Brad Potts wywołał eksplozję radości wśród kibiców Prestonu, zdobywając bramkę w 23. minucie spotkania.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Rarmani Edmonds-Green z Huddersfield Town. Była to 35. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”The Lilywhites”.

Drugą połowę zespół Huddersfield Town rozpoczął w zmienionym składzie, za Rarmaniego Edmondsa-Greena wszedł Aaron Rowe. Kibice Huddersfield Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Keirana Phillipsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Duane Holmes.

W 57. minucie arbiter ukarał kartką Juninha Bacunę, zawodnika ”The Terriers”.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Lilywhites” w 67. minucie spotkania, gdy Ched Evans strzelił drugiego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystował Brad Potts.

W 70. minucie za Isaaca Mbenzę wszedł Scott High. Między 75. a 77. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 76. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Yaya Sanogo, Richard Stearman, a na ich miejsce weszli Fraizer Campbell, Richard Keogh.

Chwilę później trener Prestonu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Tom Barkhuizen, a murawę opuścił Anthony Gordon.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Lilywhites” w 80. minucie spotkania, gdy Scott Sinclair strzelił trzeciego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Toma Barkhuizena.

W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili zawodnicy Prestonu: Jayson Molumby, Daniel Johnson, a na ich miejsce weszli Alan Browne, Scott Sinclair. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Richard Keogh76′
77′ Greg Cunningham
Juninho Bacuna57′
Benjamin Whiteman
Alejandro Vallejo Mínguez
 80′ 90′ Scott Sinclair
Gonzalo Ávila Gordon75′
75′ 77′ Anthony Gordon
Lewis O'Brien
90′ Alan Browne
Isaac Mbenza70′
 23′ Brad Potts
Fraizer Campbell76′
 67′ Ched Evans
Richard Stearman76′
77′ Tom Barkhuizen
Scott High70′
Tom Bayliss
Alex Pritchard
90′ Daniel Johnson
Keiran Phillips54′
90′ Jayson Molumby
Aaron Rowe46′
Emil Riis Jakobsen
Yaya Sanogo76′
Joe Rodwell-Grant
Sorba Thomas

Arbiter przyznał dwie żółte kartki ”The Lilywhites”, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Huddersfield Town w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.