Portsmouth FC - Swindon Town FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 20. kolejka League One

W pojedynku 20. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 9 lutego, zespół Portsmouth FC wygrał ze Swindon Town 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Fratton Park.

E. Harrison 64'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Swindon Town plącze się na dole tabeli zajmując 22. pozycję, za to zespół Portsmouth FC (”Pompey”) zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Swindon Town wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Pompey” w ósmej minucie spotkania, gdy Ronan Curtis zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył John Marquis.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Jack Payne z jedenastki gości. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Pompey”.

W 59. minucie John Marquis zastąpił George'a Byersa. W tej samej minucie trener Portsmouth FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ellis Harrison, a murawę opuścił Marcus Harness. Ellis Harrison nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Portsmouth FC w 64. minucie spotkania, gdy Ellis Harrison strzelił z karnego drugiego gola. Od 67 minuty boisko opuścili zawodnicy Swindon Town: Hallam Hope, Rob Hunt, Jack Payne, na ich miejsce weszli: Tyrese Omotoye, Paul Caddis, Scott Twine. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Charliego Danielsa, Andy'ego Cannona zajęli: Lee Brown, Harvey White.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Dion Conroy
67′ Charlie Daniels
Dominic Thompson
59′ Marcus Harness
Jordan Garrick
Tom Naylor
Matt Palmer
90′ Andy Cannon
Hallam Hope78′
 8′ Ronan Curtis
Jack Payne45′ 83′
Ryan Williams
Christopher Missilou
59′ John Marquis
Brett Pitman
Lewis Ward
Archie Matthews
67′ Lee Brown
Tom Broadbent
59′ George Byers
Paul Caddis78′
Haji Mnoga
Taylor Curran
90′ Harvey White
Ellis Iandolo
59′  64′ (k.) Ellis Harrison
Tyrese Omotoye78′
Jordie Hiwula-Mayifuila
Scott Twine83′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Swindon Town przyznał jedną żółtą.

Zespół Portsmouth FC w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.