Portsmouth FC - Sunderland AFC 0-2 (0-1). Liga angielska - 35. kolejka League One

W starciu 35. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 9 marca, zespół Portsmouth FC przegrał z Sunderland AFC 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Fratton Park.

W  starciu 35. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 9 marca, zespół Portsmouth FC przegrał  z Sunderland AFC  0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Fratton Park.

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą szósta i czwarta jedenastka League' Onego.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sunderland AFC (”Czarne Koty”) w 13. minucie spotkania, gdy Charlie Wyke zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste pierwsze trafienie w sezonie. Asystę zanotował Jordan Jones.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Czarnych Kotów”.

Drużyna ”Pompey” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Jordan Jones.

Chwilę później trener Portsmouth FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Ronan Curtis, a murawę opuścił Ellis Harrison. W tej samej minucie w jedenastce ”Pompey” doszło do zmiany. Michael Jacobs wszedł za Harveya White'a. W 60. minucie Aiden O'Brien został zmieniony przez Toma Flanagana.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Dionowi Sandersonowi z ”Czarnych Kotów”. Była to 66. minuta pojedynku. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Portsmouth FC doszło do zmiany. Marcus Harness wszedł za Andy'ego Cannona. A trener ”Czarnych Kotów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Chrisa Maguire'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jordan Jones.

W 86. minucie w zespole Sunderland AFC doszło do zmiany. Lynden Gooch wszedł za Aidena McGeady'ego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Sunderland AFC pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Portsmouth FC rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Peterborough United FC. Natomiast 17 marca Accrington Stanley FC będzie gościć drużynę Sunderland AFC.