Portsmouth FC - Sheffield Wednesday FC 0-0. Liga angielska - 21. kolejka League One

7 grudnia na Fratton Park odbyło się spotkanie 21. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Portsmouth FC i Sheffield Wednesday. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 16 472 widzów.

21. kolejka Anglia - League One
2021-12-07 20:45 | Stadion: Fratton Park | Widzów: 16472 | Arbiter: Sam Purkiss
Portsmouth FC
Sheffield Wednesday FC
0
0

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Sheffield Wednesday zajmowała ósmą, natomiast zespół Portsmouth FC (”Pompey”) - dziewiątą pozycję.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Callum Paterson z Sheffield Wednesday. Była to czwarta minuta starcia.

W 50. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Reecowi Hackettowi-Fairchildowi, piłkarzowi Portsmouth FC. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Massimo Luongo, tym samym drużyna gości musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

W 72. minucie Florian Kamberi zastąpił Lewisa Winga. A kibice Portsmouth FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ellisa Harrisona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić George Hirst. W 87. minucie w zespole Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Saido Berahino wszedł za Lee Gregory'ego.

Jack Paul Hunt
50′ Reeco Lee Hackett-Fairchild
Massimo Corey Luongo68′
Shaun Williams
Olamide Shodipo
Marcus Anthony Harness
Barry Ryan Bannan
84′ George David Eric Hirst
George William Byers
84′ Ellis Wade Harrison
Sylla Sow

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Portsmouth FC pokazał jedną żółtą.

Drużyna Portsmouth FC w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.