Portsmouth FC - Hull City AFC 0-4 (0-1). Liga angielska - 25. kolejka League One

W pojedynku 25. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 23 stycznia, zespół Portsmouth FC skompromitował się z Hull City 0-4 (0-1). Mecz odbył się na Fratton Park.

J. Magennis 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Portsmouth FC (”Pompey”).

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 23. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Portsmouth FC Jack Whatmough.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hull City (”Tygrysy”).

Trener Portsmouth FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ben Close, a murawę opuścił Ryan Williams. Drugą połowę jedenastka ”Pompey” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andy'ego Cannona wszedł Harvey White.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hull City w 61. minucie spotkania, gdy George Honeyman zdobył drugą bramkę.

W 63. minucie do własnej bramki trafił zawodnik ”Pompey” Jack Whatmough. W 64. minucie za Ronana Curtisa wszedł Ellis Harrison.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Tygrysy: Keane'owi Lewisowi-Potterowi w 68. i Richardowi Smallwoodowi w 83. minucie. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Daniel Crowley, Josh Magennis, a na ich miejsce weszli Gavin Whyte, Mallik Wilks. Kibice Hull City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Regana Slatera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Greg Docherty. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę.

W 85. minucie w jedenastce ”Tygrysów” doszło do zmiany. Billy Chadwick wszedł za Keane'a Lewisa-Pottera. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Tom Naylor, piłkarz gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Josh Magennis. Asystę zaliczył George Honeyman.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Lewie Coyle
23′ (samob.),63′ (samob.) Jack Whatmough
Richard Smallwood83′
87′ Tom Naylor
Gavin Whyte72′
46′ Andy Cannon
Mallik Wilks72′
64′ Ronan Curtis
Greg Docherty84′
46′ Ryan Williams
Josh Emmanuel
46′ Ben Close
Billy Chadwick85′
Michael Jacobs
Daniel Crowley72′
46′ Harvey White
Regan Slater84′
64′ Ellis Harrison
Josh Magennis72′  90′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Hull City w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.