Portsmouth FC - AFC Wimbledon 4-0 (3-0). Liga angielska - 23. kolejka League One

W pojedynku 23. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 19 stycznia, drużyna Portsmouth FC wysoko wygrała z Wimbledon 4-0 (3-0). Mecz odbył się na Fratton Park.

B. Close 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Portsmouth FC (”Pompey”) wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Pompey” w 28. minucie spotkania, gdy John Marquis zdobył pierwszą bramkę. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Ryan Williams.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Portsmouth FC, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ryan Williams. Asystę zanotował John Marquis.

Niedługo później Sean Raggett wywołał eksplozję radości wśród kibiców Portsmouth FC, zdobywając kolejną bramkę w 44. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Michael Jacobs.

W 64. minucie za Luke'a O'Neilla wszedł Paul Kalambayi. W tej samej minucie w jedenastce Portsmouth FC doszło do zmiany. Ronan Curtis wszedł za Michaela Jacobsa.

Po chwili trener Portsmouth FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Ellis Harrison, a murawę opuścił Andy Cannon. W tej samej minucie John Marquis został zmieniony przez Harveya White'a, a za Ryana Williamsa wszedł na boisko Ben Close, co miało wzmocnić zespół Portsmouth FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Longmana na Zacha Robinsona.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W samej końcówce starcia wynik ustalił Ben Close. Bramka padła po podaniu Ronana Curtisa.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Daniel Csóka
 44′ Sean Raggett
Nesta Guinness-Walker
 36′ 83′ Ryan Williams
Jack Rudoni
70′ Andy Cannon
Callum Reilly
64′ Michael Jacobs
Ryan Longman78′
 28′ 70′ John Marquis
Joe Pigott
Duncan Turnbull
Nik Tzanev
Rasmus Schmidt Nicolaisen
Paul Kalambayi64′
83′  89′ Ben Close
Jaakko Oksanen
64′ Ronan Curtis
Ethan Chislett
70′ Harvey White
Anthony Hartigan
70′ Ellis Harrison
Shane McLoughlin
Jordie Hiwula-Mayifuila
Zach Robinson78′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Wimbledon w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.