Portsmouth FC - Accrington Stanley FC 0-1 (0-1). Liga angielska - 46. kolejka League One

9 maja na Fratton Park odbył się mecz 46. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Portsmouth FC i Accrington Stanley. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Accrington Stanley 1-0.

A. Phillips 23'

Drużyna Portsmouth FC (”Pompey”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Accrington Stanley (”Stanley”) wygrał jeden raz, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał kartką Marcusa Harnessa, piłkarza Portsmouth FC.

Jedyną bramkę meczu zdobył Adam Phillips dla jedenastki ”Stanley”. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Harvey Rodgers.

W 28. minucie arbiter pokazał kartkę Paulowi Downingowi z Portsmouth FC. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Stanley”.

W 59. minucie za Calluma Johnsona wszedł Harvey White. W tej samej minucie trener Portsmouth FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł George Byers, a murawę opuścił Ben Close.

W tej samej minucie w zespole Portsmouth FC doszło do zmiany. Jordie Hiwula-Mayifuila wszedł za Paula Downinga. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Harveya Rodgersa z ”Stanley”, a w 64. minucie George'a Byersa z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener ”Stanley” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Jonathana Russella. Na boisko wszedł Thomas Scully, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 66. minucie kartkę dostał Harvey White z jedenastki gospodarzy. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Portsmouth FC doszło do zmiany. Charlie Daniels wszedł za Ryana Williamsa. W drugiej połowie nie padły gole.

Toby Savin
59′ Callum Johnson
Harvey Rodgers62′
28′ 59′ Paul Downing
Adam Phillips  23′
18′ Marcus Harness
Sean McConville
Ronan Curtis
David Morgan
59′ Ben Close
Jonathan Russell65′
79′ Ryan Williams
Colby Bishop
John Marquis
Dion Charles
Lewis Ward
Jack Buckley
79′ Charlie Daniels
Harrison Perritt
Sean Raggett
Stephen Sama
59′ 64′ George Byers
Dan Martin
Andy Cannon
Thomas Scully65′
59′ 66′ Harvey White
Lewis Mansell
59′ Jordie Hiwula-Mayifuila
Paul Smyth

Jedenastka ”Pompey” miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Portsmouth FC w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.