Port Vale FC - Grimsby Town FC 3-0 (2-0). Liga angielska - 23. kolejka League Two

W pojedynku 23. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 9 stycznia, zespół Port Vale wygrał z Grimsby Town 3-0 (2-0). Starcie odbyło się na Vale Park w Stoke-on-Trencie.

L. Waterfall 60' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Grimsby Town wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Port Vale w ósmej minucie spotkania, gdy Shaun Brisley zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Tom Pope.

W 11. minucie kartkę dostał Luke Joyce z Port Vale.

Drużyna Grimsby Town ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 15. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Devante Rodney. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł David Worrall.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Grimsby Town wyszła w zmienionym składzie, za Danny'ego Prestona wszedł Samuel Habergham. Trener Grimsby Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko George'a Williamsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Harry Clifton.

Drugą połowę jedenastka Port Vale rozpoczęła w zmienionym składzie, za Devante'a Rodneya wszedł Scott Burgess.

W 60. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Grimsby Town Luke Waterfall. W 62. minucie Alex Hurst został zastąpiony przez Davida Amoo.

W 66. minucie Matt Green został zmieniony przez Montela Gibsona, a za Filipe Morais wszedł na boisko Max Wright, co miało wzmocnić drużynę Grimsby Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Worralla na Danny'ego Whiteheada. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Shaun Brisley, zawodnik gospodarzy. Niedługo później trener Port Vale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Theo Robinson, a murawę opuścił Tom Pope.

W 86. minucie kartkę dostał Max Wright, piłkarz Grimsby Town. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Matthew Pollock
 8′ 70′ Shaun Brisley
Luke Waterfall 60′ (samob.)
Christian Alexis Montaño Castillo
Danny Preston46′
11′ Luke Joyce
Elliott Hewitt
81′ David Worrall
Filipe Morais73′
Tom Conlon
Kyle Bennett
62′ Alex Hurst
Harry Clifton46′
 15′ 46′ Devante Rodney
Daniel Rose
81′ Tom Pope
Matt Green66′
Dino Visser
Sam Russell
Ryan Campbell-Gordon
Samuel Habergham46′
62′ David Amoo
Luke Spokes
46′ Scott Burgess
George Williams46′
81′ Danny Whitehead
Max Wright73′ 86′
Mark Cullen
Montel Gibson66′
81′ Theo Robinson
Ira Jackson Jr.

Przewaga zespołu Grimsby Town w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Port Vale otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.