Port Vale FC - Colchester United FC 1-1 (0-0). Liga angielska - 17. kolejka League Two

W starciu 17. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 12 grudnia, drużyna Port Vale zremisowała z Colchesterem Utd 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Vale Park w Stoke-on-Trencie.

L. Norris 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Colchestera Utd wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Port Vale w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie bramkę zdobył Devante Rodney. Przy strzeleniu gola asystował David Fitzpatrick.

W 62. minucie Kwame Poku został zastąpiony przez Courtneya Seniora. W następstwie utraty bramki trener Colchestera Utd postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Jevaniego Browna i na pole gry wprowadził napastnika Michaela Foliviego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w zespole Colchestera Utd doszło do zmiany. Luke Gambin wszedł za Noah Chilversa.

Piłkarze Colchestera Utd szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 65. minucie bramkę wyrównującą zdobył Luke Norris. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Ben Stevenson.

Od 69. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Colchestera Utd i jedną drużynie przeciwnej. W 74. minucie David Worrall został zmieniony przez Harry'ego McKirdy'ego, a za Luke'a Joyce'a wszedł na boisko Tom Pope, co miało wzmocnić jedenastkę Port Vale. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calluma Harriotta na Omara Sowunmiego w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Kwame Afriyie Adubofour Poku62′
69′ 77′ Luke James Joyce
Callum Kyle Harriott90′
74′ David Richard Worrall
Ben Edward Stevenson
 58′ Devante Darrius Rodney
Junior Tchamadeu
74′ Harry McKirdy
Luke David Gambin63′ 88′
77′ Tom Pope
Courtney Fitzroy Senior62′ 90′
Theo Robinson
Michael Kwaku Folivi63′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Colchestera Utd przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Colchestera Utd w drugiej połowie dokonała czterech zmian.