Port Vale FC - Bradford City AFC 2-1 (2-1). Liga angielska - 44. kolejka League Two

24 kwietnia na Vale Park w Stoke-on-Trencie odbyło się starcie 44. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Port Vale i Bradford City. Mecz zakończył się zwycięstwem Port Vale 2-1.

C. Donaldson 14'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Bradford City zajmował 13., natomiast drużyna Port Vale - 14. miejsce.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Port Vale wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bradford City w 14. minucie spotkania, gdy Clayton Donaldson zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Andy Cook.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 16. minucie Theo Robinson wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Luke Joyce.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Port Vale w 32. minucie spotkania, gdy Tom Conlon zdobył z karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w jedenastce Bradford City doszło do zmiany. Gareth Evans wszedł za Olivera Crankshawa. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 62. minucie Will Swan zastąpił Scotta Burgessa. W tej samej minucie trener Port Vale postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł David Amoo, a murawę opuścił Danny Whitehead.

Od 64 minuty boisko opuścili piłkarze Port Vale: David Worrall, Theo Robinson, na ich miejsce weszli: Christian Montaño, Tom Pope. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Charlesa Vernama, Claytona Donaldsona zajęli: Matthew Foulds, Lee Novak. W drugiej połowie nie padły gole.

Samuel Connor Hornby
71′ David Richard Worrall
Callum James Cooke
62′ Danny Whitehead
Charles Terence Priestley Vernam64′
 32′ (k.) Tom George Sawyer Conlon
Oliver Samuel Crankshaw39′
Luke James Joyce
Elliot William Watt
62′ Will Jonathan Swan
Andrew Ellis Cook
 16′ 90′ Theo Robinson
Clayton Andrew Donaldson  14′ 71′
Thomas Henry Scott
Richard Mark O'Donnell
71′ Christian Alexis Montaño Castillo
Finn Cousin-Dawson
Mustapha Olagunju
Matthew Colin Foulds64′
62′ David Oluwaseun Segun Amoo
Gareth Charles Evans39′
62′ Scott Burgess
Kian Scales
Alexander Charles Hurst
Jordan Stevens
90′ Tom Pope
Lee Novak71′

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Port Vale w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.