Port Vale FC - Barrow AFC 3-1 (0-1). Liga angielska - 12. kolejka League Two

16 października na Vale Park w Stoke-on-Trencie odbył się pojedynek 12. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Port Vale i Barrow AFC. Mecz zakończył się zwycięstwem Port Vale 3-1. Starcie obejrzało 5 951 widzów.

O. Banks 33'

Jedenastka Port Vale bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barrow AFC w 33. minucie spotkania, gdy Oliver Banks strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w meczu dostał Oliver Banks z Barrow AFC. Była to 43. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Barrow AFC.

Drugą połowę drużyna Port Vale rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jamiego Proctora, Lewisa Cassa weszli Dennis-Dorian Politic, Malvind Benning.

Zawodnicy Port Vale nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Bramkę na 1-1 w 51. minucie zdobył Dennis-Dorian Politic. Przy strzeleniu gola asystował Thomas Pett.

W 56. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Barrow AFC James Jones. Po chwili trener Barrow AFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł George Williams, a murawę opuścił Oliver Banks.

W 67. minucie Joseph Grayson został zastąpiony przez Offrande'a Zanzalę. W 71. minucie Jordan Stevens został zmieniony przez Joshuę Kaya, co miało wzmocnić zespół Barrow AFC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamesa Gibbonsa na Aarona Martina.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Port Vale, strzelając kolejnego gola. Na pięć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Malvind Benning.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Paul David Farman
46′ Lewis Graham Cass
Jordan Stevens71′
78′ James Andrew Gibbons
Robbie Gotts
Thomas George Pett
Oliver Ian Banks  33′ 43′ 66′
James Anthony Wilson
Patrick John Brough
46′ Jamie Thomas Proctor
Joshua Gordon
Aidan Thomas Stone
Joshua Mark Lillis
46′  85′ Malvind Singh Benning
Festus Arthur
78′ Aaron Martin
Joshua William Kay71′
David Oluwaseun Segun Amoo
Jason James Taylor
46′  51′ Dennis-Dorian Politic
George Williams66′
Jake Jon Taylor
Offrande Jolynold Serge Zanzala67′
Bradley Walker

Sędzia nie ukarał piłkarzy Port Vale żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.