Plymouth Argyle FC - Rochdale AFC 0-4 (0-3). Liga angielska - 15. kolejka League One

W meczu 15. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 1 grudnia, drużyna Plymouth Argyle przegrała wysoko z Rochdale 0-4 (0-3). Pojedynek odbył się na Home Park.

S. Humphrys 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach starcia na listę strzelców wpisał się Jake Beesley. Przy strzeleniu gola asystował Stephen Humphrys.

Niedługo później trener Rochdale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 20. minucie na plac gry wszedł Stephen Dooley, a murawę opuścił Jake Beesley.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rochdale w 23. minucie spotkania, gdy Aaron Morley zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Oliver Rathbone.

W 34. minucie za George'a Coopera wszedł Byron Moore.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jimmy Keohane wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rochdale, strzelając kolejnego gola w 12. minucie doliczonego czasu spotkania.

Na drugą połowę zespół ”The Greens” wyszedł w zmienionym składzie, za Scotta Woottona, Nialla Canavana, Joe Edwardsa weszli Will Aimson, Jerome Opoku, Ryan Hardie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rochdale w 72. minucie spotkania, gdy Stephen Humphrys zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Stephen Dooley.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Jay Lynch
46′ Scott Wootton
Ryan McLaughlin
73′ Kelland Watts
Eoghan O'Connell
46′ Niall Canavan
Hayden Roberts
46′ Joe Edwards
Jimmy Keohane  45′
Conor Grant
Matthew Lund
34′ George Cooper
Tolaji Bola
46′ Jerome Opoku
Jim McNulty
46′ Will Aimson
Matt Done77′
73′ Panutche Amadu Pereira Camará
Stephen Dooley20′
Dominic Telford
Jimmy Ryan82′
46′ Ryan Hardie
Kwadwo Baah
34′ Byron Moore
Fabio Tavares83′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Rochdale wymieniła czterech zawodników.