Plymouth Argyle FC - Fleetwood Town FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 29. kolejka League One

13 lutego na Home Park odbył się pojedynek 29. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Plymouth Argyle i Fleetwood Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Plymouth Argyle 1-0.

H. Holgate 11' (samob.)

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Plymouth Argyle (”The Greens”) zajmowała 12., natomiast jedenastka Fleetwood Town - 13. miejsce.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć meczów zespół ”The Greens” wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Fleetwood Town Harrison Holgate.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”The Greens”.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Jerome'owi Opoku z Plymouth Argyle. W 63. minucie Jordan Rossiter został zmieniony przez Sama Finleya.

W 69. minucie w zespole Plymouth Argyle doszło do zmiany. Ryan Hardie wszedł za Luke'a Jephcotta. Chwilę później trener ”The Greens” postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Panutche Camarę wszedł Adam Lewis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie ”The Greens” utrzymać prowadzenie. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką Sama Finleya, piłkarza gości.

W 82. minucie w jedenastce Fleetwood Town doszło do zmiany. Ryan Rydel wszedł za Daniela Andrew. Trener Fleetwood Town postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Harrisona Holgate'a i na pole gry wprowadził napastnika Harveya Saundersa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 84. minucie Byron Moore został zmieniony przez Joe Edwardsa, co miało wzmocnić jedenastkę Plymouth Argyle. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calluma Campsa na Barriego McKaya.

W doliczonej pierwszej minucie starcia kartkę dostał Harvey Saunders z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Charlie Patrick Mulgrew
49′ Jerome Opoku
Callum Connolly
84′ Byron Moore
Daniel Thomas Batty
72′ Panutche Amadu Pereira Camará
Kyle Vassell
69′ Luke Owen Jephcott
Paddy Stephen Madden
Luke Martin McCormick
Joel Coleman
84′ Joseph Robert Edwards
Ryan Steven Rydel82′
72′ Adam Lewis
Mark Duffy
Sam John Woods
Samuel Joseph Finley63′ 77′
Benjamin Neil Reeves
Barrie McKay87′
69′ Ryan Hardie
Joshua Francis Morris
Klaidi Lolos
Harvey Read Saunders82′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Plymouth Argyle w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.