Plymouth Argyle FC - Crewe Alexandra FC 1-1 (1-0). Liga angielska - 24. kolejka League One

W pojedynku 24. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 16 stycznia, drużyna Plymouth Argyle zremisowała z Crewe Alexandra 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Home Park.

O. Finney 64'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów zespół Crewe Alexandra wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Plymouth Argyle (”The Greens”) w 11. minucie spotkania, gdy Luke Jephcott zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Kelland Watts z Plymouth Argyle. Była to 26. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Plymouth Argyle.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Plymouth Argyle: Joe Edwardsowi w 58. i Jerome'owi Opoku w 60. minucie. W 61. minucie Luke Murphy zastąpił Toma Lowerego.

Zespół gości nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Oliver Finney. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Mikael Mandron.

Kibice ”The Greens” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Franka Nouble'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ryan Hardie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom The Greens: Danny'emu Mayorowi w 74. i Panutche Camarze w 77. minucie. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie ”The Greens” doszło do zmiany. Adam Lewis wszedł za Danny'ego Mayora.

Chwilę później trener Crewe Alexandra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Chris Porter, a murawę opuścił Mikael Mandron. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luke'a Offorda, zawodnika Crewe Alexandra. W samej końcówce meczu w zespole ”The Greens” doszło do zmiany. Dominic Telford wszedł za Luke'a Jephcotta.

Panutche Camará z ”The Greens” w doliczonej drugiej minucie starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 77. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Luke Offord80′
26′ Kelland Watts
Oliver Lancashire
60′ Jerome Opoku
Omar Beckles
58′ Joe Edwards
Harry Pickering
77′ 90′ Panutche Amadu Pereira Camará
Oliver Finney  64′
Conor Grant
Luke Murphy61′
74′ 78′ Danny Mayor
Ryan Wintle
Tyrese Momodu Fornah
Owen Dale
 11′ (k.) 89′ Luke Jephcott
Mikael Mandron79′
67′ Ryan Hardie
Charlie Kirk
Luke McCormick
William Jääskeläinen
78′ Adam Lewis
Rio Adesola Frederick Adebisi
Scott Wootton
Travis Johnson
Ben Reeves
Billy Sass-Davies
89′ Dominic Telford
Regan Griffiths
Byron Moore
Tom Lowery61′
67′ Frank Nouble
Chris Porter79′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Crewe Alexandra w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.