Plymouth Argyle FC - Crewe Alexandra FC 1-1 (0-1). Liga angielska - 10. kolejka League One

W meczu 10. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 28 września, drużyna Plymouth Argyle zremisowała z Crewe Alexandra 1-1 (0-1). Mecz na Home Park obejrzało 11 138 widzów.

S. Kashket 3'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Crewe Alexandra plącze się na dole tabeli zajmując 23. miejsce, za to drużyna Plymouth Argyle (”The Greens”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół Crewe Alexandra wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna Crewe Alexandra trafiła do bramki rywala. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Scott Kashket. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luke Murphy.

Trener Plymouth Argyle wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jordana Garricka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Conor Grant. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. W 33. minucie kartkę dostał James Wilson, piłkarz gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Crewe Alexandra.

Drugą połowę drużyna Plymouth Argyle rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jamesa Wilsona wszedł Brendan Zibusiso. W 51. minucie Kayne Ramsay został zmieniony przez Travisa Johnsona.

Między 62. a 69. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 70. minucie w jedenastce Crewe Alexandra doszło do zmiany. Josh Lundstram wszedł za J'Neila Lloyda-Bennetta.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Plymouth Argyle w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie Ryan Hardie wyrównał wynik meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki pomagał Ryan Broom.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Brendanowi Zibusiso z Plymouth Argyle. W następstwie utraty bramki trener Crewe Alexandra postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Luke'a Offorda i na pole gry wprowadził napastnika Christophera Portera, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 90. minucie kartkę dostał Scott Robertson z jedenastki gości.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

William Jääskeläinen
33′ 46′ James Steven Wilson
Scott Connor Kashket  3′
31′ Conor James Grant
Scott Robertson90′
64′ Jordan Alexander Houghton
J'Neil Lloyd-Bennett70′
78′ Luke Owen Jephcott
Luke John Murphy
 72′ 86′ Ryan Hardie
Mikaël Yann Mathieu Mandron
Callum Alex David Burton
David Richards
78′ Ryan James Law
Travis Joel Gary Johnson51′ 62′
46′ 77′ Brendan Joel Zibusiso Galloway
Billy John Sass-Davies
George Iain Cooper
Oliver Vincent Finney
31′ Jordan Garrick
Josh Lundstram70′
Adam Fletcher Randell
Callum Jeffrey McFadzean
86′ Kieran Ricardo Agard
Christopher John Porter78′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Drużyna Plymouth Argyle wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.