Plymouth Argyle FC - AFC Wimbledon 1-0 (1-0). Liga angielska - 39. kolejka League One

2 kwietnia na Home Park odbyło się spotkanie 39. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Plymouth Argyle i Wimbledon. Mecz zakończył się zwycięstwem Plymouth Argyle 1-0.

S. Woods 11'

Zespół Wimbledon przed meczem zajmował 21. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Plymouth Argyle w 11. minucie spotkania, gdy Sam Woods zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Tyrese Fornah.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Tyrese Fornah z ”The Greens”. Była to 30. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Plymouth Argyle.

Kibice Wimbledon nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jacka Rudoniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ethan Chislett. W 61. minucie za Cheye Alexandra wszedł Nesta Guinness-Walker.

Chwilę później trener Plymouth Argyle postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Luke Jephcott, a murawę opuścił Ryan Hardie. W drugiej połowie nie padły gole.

Luke O'Neill
 11′ 81′ Sam John Woods
Benjamin John Heneghan
William Stewart Aimson
William John Robert Nightingale
71′ Adam Lewis
Cheye Alexander61′
30′ Tyrese Momodu Fornah
George David Dobson
62′ Ryan Hardie
Ryan Longman
82′ Niall Nathan Michael Ennis
Joseph David Wozencroft Pigott71′
Luke Martin McCormick
Matthew Cox
Oliver Joseph Tomlinson
Nesta Guinness-Walker61′
81′ Benjamin Neil Reeves
Paul Kalambayi
71′ Kelland Watts
Paul Asiedu Osew
62′ Luke Owen Jephcott
Jack Rudoni61′
Klaidi Lolos
Shane Daniel McLoughlin
82′ Byron Moore
Oliver James Palmer71′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Wimbledon żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Wimbledon w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.