Plymouth Argyle - Doncaster Rovers 2-1 (0-0). Liga angielska - 9. kolejka League One

25 września na Home Park odbyło się starcie 9. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Plymouth Argyle i Doncastra Rovers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Plymouth Argyle 2-1. Na stadionie stawiło się 11 003 widzów.

J. Hiwula-Mayifuila 54'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Doncastra Rovers (”Wikingowie”) przebywa na dole tabeli zajmując 24. pozycję, za to zespół Plymouth Argyle (”The Greens”) zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów drużyna ”The Greens” wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół ”The Greens” próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matthew Smitha z Doncastra Rovers, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Brendana Zibusiso z drużyny przeciwnej.

W 51. minucie kartkę dostał Jordan Houghton, zawodnik Plymouth Argyle.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Doncastra Rovers w 54. minucie spotkania, gdy Jordie Hiwula-Mayifuila zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Ethan Galbraith.

W 57. minucie kartkę dostał Tiago Çukur z ”Wikingów”. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Luke Jephcott. W 72. minucie Tiago Çukur zastąpił Rodriga Vilcę.

Od 80. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Greens” w 90. minucie spotkania, gdy Conor Grant strzelił z karnego drugiego gola. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej siódmej minucie meczu, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu gospodarzy: Jordanowi Garrickowi i Michaelowi Cooperowi.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Hardie
90′ Michael John Cooper
Pontus Jacob Ragne Dahlberg90′
James Steven Wilson
Kyle Knoyle
45′ 74′ Brendan Joel Zibusiso Galloway
Ethan Stuart William Galbraith83′
 90′ (k.) Conor James Grant
Ben Easton Close
51′ Jordan Alexander Houghton
Joe Dodoo
 68′ (k.) 88′ Luke Owen Jephcott
Tiago Süer Barbaros Çukur57′ 72′
80′ Ryan Hardie
Jordie Hiwula-Mayifuila  54′
Callum Alex David Burton
Louis Jones
74′ Macaulay Gillesphey
Joseph Olugbenga Olowu
Ryan James Law
Charlie Seaman
80′ 90′ Jordan Garrick
Aidan Will Barlow78′ 89′
Adam Fletcher Randell
John Joseph Bostock
88′ Kieran Ricardo Agard
Rodrigo Gary Vilca Betetta72′
Rhys Shirley
Danny Gardner

Sędzia ukarał żółtymi kartkami sześciu ”Wikingów”. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i pięć w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Drużyna Plymouth Argyle w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.