Plymouth Argyle - Bolton Wanderers 3-0 (2-0). Liga angielska - 14. kolejka League One

W spotkaniu 14. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 19 października, zespół Plymouth Argyle wygrał z Boltonem Wanderers 3-0 (2-0). Mecz na Home Park obejrzało 12 813 widzów.

R. Broom 90'

Jedenastka Plymouth Argyle (”The Greens”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Brendan Zibusiso.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Plymouth Argyle w 15. minucie spotkania, gdy Conor Grant strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Ryan Broom.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Amadou Bakayoko z drużyny gości. Była to 32. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Kłusaki: Oladapowi Afolayanowi w 50. i Kieranowi Lee w 54. minucie. W 62. minucie Kieran Lee zastąpił Antoniego Sarcevica.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Boltonu Wanderers doszło do zmiany. Eóin Doyle wszedł za Amadou Bakayoko. Kibice ”Kłusaków” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Eliasa Kachungę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Lloyd Isgrove. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Brendan Zibusiso z ”The Greens”.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Trzy minuty później wynik ustalił Ryan Broom. Asystę przy bramce zaliczył Ryan Hardie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Harry William Brockbank
 6′ 90′ Brendan Joel Zibusiso Galloway
Alexander Aaron John Baptiste
Daniel George Scarr
George Johnston
Joseph Robert Edwards
Liam Spencer Gordon
72′ Panutche Amadu Pereira Camará
Michael Jordan Williams
 90′ Ryan James Broom
Lloyd Jeffrey Isgrove66′
 15′ Conor James Grant
Oladapo Joshua Afolayan50′
Jordan Alexander Houghton
Joshua Luke Sheehan
Ryan Hardie
Kieran Christopher Lee54′ 62′
79′ Jordan Garrick
Antoni Charles Sarcevic62′
72′ Daniel John Mayor
George Thomason
Adam Fletcher Randell
Nathan Abayomi Delfouneso
Kieran Ricardo Agard
Eóin Doyle66′
79′ Luke Owen Jephcott
Elias Kachunga66′

Zawodnicy Plymouth Argyle otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna ”Kłusaków” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.