Peterborough United - Queens Park Rangers 2-1 (0-0). Liga angielska - 14. kolejka Championship

W spotkaniu 14. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 23 października, jedenastka Peterborough United wygrała z Queens Park Rangers 2-1 (0-0). Mecz na Weston Homes Stadium obejrzało 12 035 widzów.

14. kolejka Anglia - Championship
2021-10-23 16:00 | Stadion: Weston Homes Stadium | Widzów: 12035 | Arbiter: Jarred Gillett
I. Chair 50'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Peterborough United przebywa na dole tabeli zajmując 21. pozycję, za to drużyna Queens Park Rangers (”Super Hoops”) zajmując piąte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Peterborough United wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Queens Park Rangers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Ilias Chair. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 54. minucie Joe Ward został zmieniony przez Idrisa Kanu.

Jedenastka gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ drużyna Peterborough United doprowadziła do remisu. Gola strzelił Harrison Burrows. W 59. minucie Dominic Ball został zmieniony przez Luke'a Amos, a za Charliego Austina wszedł na boisko Andre Gray, co miało wzmocnić zespół ”Super Hoops”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jorge Granta na Conora Coventry'ego.

Trener Queens Park Rangers postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Sama McCalluma i na pole gry wprowadził napastnika Chrisa Willocka, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W samej końcówce pojedynku w drużynie Peterborough United doszło do zmiany. Dan Butler wszedł za Jacka Taylora.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Siriki Dembélé. Asystę zaliczył Oliver Norburn.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Albert Adomah
54′ Joe Ward
Dominic Ball59′
 56′ Harrison Burrows
Stefan Marius Johansen
89′ Jack Taylor
Sam McCallum82′
67′ Jorge Grant
Ilias Chair  50′
 90′ Siriki Dembélé
Lyndon John Dykes
Samuel Szmodics
Charlie Austin67′
William Blackmore
Jordan Gideon Archer
89′ Dan Butler
Andre Dozzell
67′ Conor Coventry
Andre Anthony Gray67′
54′ Idris Kanu
Chris Anthony Willock82′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.