Peterborough United - Northampton Town 3-1 (1-1). Liga angielska - 42. kolejka League One

16 kwietnia na Weston Homes Stadium odbył się pojedynek 42. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Peterborough United i Northampton Town. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Peterborough United 3-1.

S. Hoskins 43'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Northampton Town znajduje się na dole tabeli zajmując 21. miejsce, za to zespół Peterborough United zajmując drugą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Peterborough United wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Peterborough United w 33. minucie spotkania, gdy Samuel Szmodics zdobył pierwszą bramkę. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Dan Butler.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Mark Beevers z Peterborough United. Była to 42. minuta meczu.

Piłkarze Northampton Town odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Sam Hoskins. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 48. minucie Samuel Szmodics dał prowadzenie swojej drużynie. Bramka padła po podaniu Jacka Taylora.

W 56. minucie kartką został ukarany Shaun McWilliams, zawodnik gości. W 59. minucie za Marka Marshalla wszedł Caleb Chukwuemeka. Chwilę później trener Peterborough United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Harrison Burrows, a murawę opuścił Siriki Dembélé.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Peterborough United w 67. minucie spotkania, gdy Jonson Clarke-Harris strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 28 zdobytych bramek.

Kibice Northampton Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dannego Rosego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Shaun McWilliams. W 76. minucie Alex Jones został zmieniony przez Ricky'ego Korboa, co miało wzmocnić drużynę Northampton Town. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonsona Clarkego-Harrisa na Ricky'ego-Jade Jonesa w 88. minucie oraz Reece'a Browna na Ethana Hamiltona w tej samej minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Northampton Town: Dannemu Rosemu w 79. minucie i Lloydowi Jonesowi w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Fraser Horsfall
42′ Mark Beevers
Ryan Watson
62′ Siriki Dembélé
Shaun McWilliams56′ 71′
88′ Reece Brown
Sam Hoskins  43′ (k.)
 33′, 48′ Samuel Szmodics
Alex Jones76′
 67′ (k.) 88′ Jonson Clarke-Harris
Mark Marshall59′
Dániel Gyollai
Charlie Woods
Niall Mason
Cian Bolger
62′ Harrison Burrows
Liam Cross
88′ Ethan Hamilton
Caleb Chukwuemeka59′
88′ Ricky-Jade Jones
Ryan Edmondson
Louis Samuel Reed
Ricky Korboa76′
Mohamed Eisa
Danny Rose71′ 79′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.