Peterborough United - Milton Keynes Dons 3-0 (2-0). Liga angielska - 24. kolejka League One

16 stycznia na Weston Homes Stadium odbył się mecz 24. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Peterborough United i Milton Keynes Dons. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Peterborough United 3-0.

S. Szmodics 30',65'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć zespół Milton Keynes Dons wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Peterborough United w siódmej minucie spotkania, gdy Jonson Clarke-Harris strzelił pierwszego gola. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Joe Ward.

Trener Milton Keynes Dons postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 13. minucie na plac gry wszedł Joe Mason, a murawę opuścił Andrew Surman.

Jedenastka Milton Keynes Dons ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 30. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Samuel Szmodics. Przy zdobyciu bramki pomagał Siriki Dembélé.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po godzinie gry kartkę dostał Jack Taylor, piłkarz gospodarzy. W 65. minucie w jedenastce Milton Keynes Dons doszło do zmiany. Lewis Johnson wszedł za Lasse Sørensena.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Samuel Szmodics z Peterborough United. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Siriki Dembélé.

W 69. minucie Jonson Clarke-Harris został zmieniony przez Ricky'ego Jade'a-Jonesa. Między 69. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Peterborough United: Joe Ward, Samuel Szmodics, Dan Butler, na ich miejsce weszli: Idris Kanu, Reece Brown, Frazer Blake-Tracy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Camerona Jerome'a, Daniela Harviego zajęli: Charlie Brown, Jack Davies. Kibice Peterborough United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mohameda Eisę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Siriki Dembélé.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Jack Davies z Milton Keynes Dons. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Ben Gladwin
69′ Joe Ward
Ethan Laird
87′ Siriki Dembélé
Matthew Sorinola
 30′, 65′ 74′ Samuel Szmodics
Lasse Sørensen65′
86′ Dan Butler
Andrew Surman13′
61′ Jack Taylor
Cameron Jerome76′
 7′ 69′ Jonson Clarke-Harris
Scott Fraser
Dániel Gyollai
Lee Nicholls
86′ Frazer Blake-Tracy
Jack Davies77′ 90′
74′ Reece Brown
Warren O'Hora
Harrison Burrows
George Benjamin Williams
69′ Ricky Jade-Jones
Charlie Daniel Brown76′
87′ Mohamed Eisa
Lewis Johnson65′
69′ Idris Kanu
Joe Mason13′

Przewaga zespołu Milton Keynes Dons w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Milton Keynes Dons dokonała czterech zmian.