Peterborough United FC - Rochdale AFC 4-1 (4-1). Liga angielska - 17. kolejka League One

W starciu 17. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 12 grudnia, drużyna Peterborough United wygrała z Rochdale 4-1 (4-1). Mecz na Weston Homes Stadium obejrzało 2 000 widzów.

17. kolejka Anglia - League One
2020-12-12 16:00 | Stadion: Weston Homes Stadium | Widzów: 2000 | Arbiter: Brett Huxtable
S. Humphrys 9'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Peterborough United wygrał aż osiem razy, zremisował raz, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Peterborough United w piątej minucie spotkania, gdy Jonson Clarke-Harris zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze Rochdale szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W dziewiątej minucie Stephen Humphrys wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aaron Morley.

Już na początku meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 2-1 zdobył po raz drugi w 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania Jonson Clarke-Harris. Przy strzeleniu gola asystował Harrison Burrows.

Zespół Rochdale ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie Jonson Clarke-Harris hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-1.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Marka Beeversa, zawodnika gospodarzy.

Niedługo później Nathan Thompson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Peterborough United, zdobywając kolejną bramkę w 40. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Flynna Clarke'a.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Nathan Thompson z drużyny gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Trener Peterborough United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Mohamed Eisa, a murawę opuścił Siriki Dembélé. W 66. minucie w jedenastce Peterborough United doszło do zmiany. Samuel Szmodics wszedł za Flynna Clarke'a.

W 72. minucie za Tolajego Bolę wszedł Jim McNulty. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Niall Mason, Louis Reed, Ryan Broom, a na ich miejsce weszli Mark Beevers, Reece Brown, Jonson Clarke-Harris. A trener Rochdale wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matta Done'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Alex Newby.

W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy Rochdale: Ethan Brierley, Kwadwo Baah, Fabio Tavares, a na ich miejsce weszli Aaron Morley, Stephen Humphrys, Stephen Dooley.

James Clifford John Keohane
36′ 81′ Mark Beevers
Eoghan O'Connell
 40′ 45′ Nathan Thompson
Hayden Roberts
81′ Reece Brown
Stephen Paul Dooley89′
66′ Flynn Clarke
Aaron Paul Morley89′
 5′ (k.), 10′, 22′ 81′ Jonson Clarke-Harris
Matthew Charles Lund
63′ Siriki Dembélé
Stephen Peter Humphrys  9′ 89′
Dániel Gyollai
Ben Chalton
81′ Niall Mason
James McNulty72′
81′ Ryan James Broom
Paul David McShane
Ronnie Edwards
Ethan Craig Brierley89′
81′ Louis Samuel Reed
Matthew Done82′
66′ Samuel Szmodics
Kwadwo Baah89′
63′ Mohamed Mamoun Eisa
Fabio Tavares89′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Peterborough United pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.