Peterborough United FC - Ipswich Town 2-1 (1-1). Liga angielska - 19. kolejka League One

9 lutego na Weston Homes Stadium odbył się pojedynek 19. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Peterborough United i Ipswich Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Peterborough United 2-1.

J. Norwood 6'

Był to mecz zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą trzecia i szósta jedenastka League' Onego.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Peterborough United wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ipswich Town (”The Tractor Boys”) w szóstej minucie spotkania, gdy James Norwood strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Teddego Bishopa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Flynnowi Downesowi z Ipswich Town. Była to 14. minuta starcia.

Zawodnicy Peterborough United odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie Jonson Clarke-Harris wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dan Butler.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna ”The Tractor Boys” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jamesa Norwooda wszedł Gwion Edwards.

Niedługo później Joe Ward wywołał eksplozję radości wśród kibiców Peterborough United, strzelając kolejnego gola w 50. minucie meczu. W 64. minucie Alan Judge został zastąpiony przez Josha Harropa.

A trener Peterborough United wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ricky'ego Jade'a-Jonesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mohamed Eisa. W 74. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Ethan Hamilton, Idris Kanu, a na ich miejsce weszli Reece Brown, Joe Ward. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Andre'owi Dozzellowi z drużyny gości.

Trener ”The Tractor Boys” postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Teddego Bishopa i na pole gry wprowadził napastnika Freddiego Searsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Stephen Ward
 50′ 74′ Joe Ward
Alan Christopher Judge64′
74′ Reece Brown
Andre Dozzell76′
Dan Butler
Edward James Bishop79′
Samuel Szmodics
Flynn Downes14′
74′ Mohamed Mamoun Eisa
James Hammond Norwood  6′ 46′
 38′ Jonson Clarke-Harris
Gwion Dafydd Rhys Edwards46′
74′ Ethan Hamilton
Josh Harrop64′
74′ Ricky-Jade Jones
Aaron John Drinan
74′ Idris Kanu
Frederick David Sears79′

Sędzia nie ukarał zawodników Peterborough United żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.