Peterborough United FC - Gillingham FC 0-1 (0-1). Liga angielska - 43. kolejka League One

20 kwietnia na Weston Homes Stadium odbył się pojedynek 43. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Peterborough United i Gillingham FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Gillingham FC 1-0.

C. Ogilvie 15'

Jedenastka Peterborough United bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań drużyna Gillingham FC wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Connor Ogilvie dla jedenastki Gillingham FC. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył John Akinde.

Między 18. a 23. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gillingham FC.

W 51. minucie kartkę otrzymał Siriki Dembélé z Peterborough United. W 69. minucie Reece Brown zastąpił Ethana Hamiltona.

Po chwili trener Peterborough United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Harrison Burrows, a murawę opuścił Mark Beevers. A trener Gillingham FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dominica Samuela. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Oliver Lee. Na pięć minut przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Kyle'a Dempseya, zawodnika Gillingham FC.

W piątej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili zawodnicy gości: Thomas O'Connor, Robbie McKenzie, a na ich miejsce weszli Alexander MacDonald, Jordan Graham. W drugiej połowie nie padły gole.

Jack Bonham
18′ Nathan Thompson
Ryan Jackson
78′ Mark Beevers
Robbie Cundy
Frankie Kent
Jack Tucker
69′ Reece Brown
Connor Ogilvie  15′
Joe Ward
Kyle Dempsey85′
51′ Siriki Dembélé
Jordan Graham90′
21′ Samuel Szmodics
Robbie McKenzie90′
78′ Harrison Burrows
Tyreke Martin Johnson
69′ Ethan Hamilton
Dominic Samuel81′

Jeśli zespół Peterborough United nie wykorzystał 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Gillingham FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.